KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 16406227

nr 1640 6227

Siri Rathsman

(1895-1974), Sverige

Etsningar, 2 st, Signerade, ej numrerade. Bildmått: 15x20 - 18x24 cm, yttermått inklusive ram: 32x34 - 34x38 cm

Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 2 september 2024
kl 20:37:45

2/9 20:32:46 1      Vinnande bud

Siri Rathsman

Läs mer om Siri Rathsman